HİDROSEFALİ İLE İYİ YAŞAMAK ARTIK DAHA KOLAY

20 Haziran 2018Bıçakcılar Tıbbi Cihazlar, dünyanın her yerinde hidrosefali hastalığı ile yaşamını sürdüren hastaların; yaşamlarını daha rahat ve iyi geçirmelerini sağlamak amacıyla DESU Medikal ile stratejik bir ortaklık kurduklarını açıkladı.


Türk medikal sektöründe öncü rol üstlenen Bıçakcılar, DESU Medikal ile önemli bir anlaşmaya imza attı.  Dünyanın her yerine güvenilir ve rahat sağlık mottosuyla çalışmalarına devam eden Bıçakcılar, anlaşma kapsamında hidrosefali hastalarının yaşam standartlarını olumlu yönde etkileyecek bir ürün geliştirecek.  Her iki şirketin ArGe ekiplerinin birlikte çözüm geliştirecekler ve üretilen şantlar uygun fiyatlarla Bıçakcılar tarafından küresel pazara sunulacaktır.

Bu iş birliğinin Bıçakcılar’ın nöro cerrahi portföyünü genişletmesi açısından da çok önemli bir adım olduğunu belirten Souheil ElHakim; “Hastanın esenliği üzerine odaklanmamız sadece uygun fiyatta ve erişilebilirlik sağlamaya katkıda bulunmanın ötesinde görevimiz olduğu düşüncesindeyiz. Bu nedenle bu ürünleri portföyümüze dahil ettik. Erişilmesi mümkün olamazsa, beyinde yüksek basınç artışı, akut baş ağrısı ve motor fonksiyon bozukluğu gibi vahim sonuçlar ortaya çıkarır. Şantlar, binlerce hasta için dünya çapında uygulanan ve Nöroşirürji içinde var olan uygun bir implanttir, bu nedenle de bu ürünleri küresel olarak sağlamaya hazırız” dedi.

Uluslararası Spina Bifida ve Hidrosefali Federasyonuna göre, gelişmekte olan ülkelerde, hidrosefali hastalığının bebeklerde doğumlarından sonra ilk ay içinde oluşmasının %60’nın nedeni enfeksiyondur.   Hidrosefali ile doğan bebeklerin % 79’u, hayat kurtaran Nöroşirürji bakımına hiçbir erişimi olmayan veya sınırlı olan gelişmekte olan ülkelerdedir. Bu nedenle de hastalığın sebebini ve böylece çaresini bulmak için sürekli araştırma gerektiren ana hastalıklardan birisidir. 

Dr. Mehmet Sorar’ın DESU şantlarının kullanımına ilişkin yaptığı açıklamada; “DESU şantlarının kullanımı, nöroonkoloji, fonksiyonel nöroşirurji, nörovasküler cerrahi ve robotiknörocerrahi dahil olmak üzere tüm nöroşirurji ameliyatlarında geçerlidir ve cerrahların ameliyatları büyük bir güvenle gerçekleştirmesine yardım eder. Hatta beyin cerrahına ulaşmanın mümkün olmadığı ülkelerde iyi eğitimli bir pratisyen doktor tarafından, şantlar kolayca yerleştirilebilir.” dedi.

Bıçakcılar, sağlıklı yaşam odaklı misyonlarında kararlıdır ve bu yolda da tıbbi cihazların ulaşılabilir olması ve yaşamın daha rahat sürdürülmesine katkıda bulunması yolunda bu işbirliğinin başarılı ve sürdürülebilir olması yolunda tüm hızla ilerlemektedir.


Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 527865

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.