Pulcuoğlu Medikal Medikal Plusa Röportaj verdi

04 Mart 2021

Ameliyat masasından tıbbi cihaz sehpasına, jinekoloji masasından ventilatör devre tutucuya kadar bir çok ürünün yerli üretimini gerçekleştiriyor. Ar-Ge çalışmaları ve üretimi ile yerli ve milli marka özelliğini taşıyan Pulcuoğlu Irak'tan Kosova'ya kadar ihracat yapıyor. Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Baytemür de yeni yatırım planlarından 2021 hedeflerine kadar Pulcuoğlu'nun merak edilenlerini konuştuk.
Öncelikle kendinizden bahseder misiniz? 1969 Almanya doğumluyum. Çalışma hayatına çok küçük yaşlarda başladım. Birçok sektörde çeşitli tecrübelerim oldu fakat medikal sektöre ilgim daha
fazlaydı. Bu sektörde başarılı olacağıma inanan ve sektör ile ilgili tecrübesi olan bir yakınımın da tecrübelerinden faydalanarak sektöre atıldım. Her marka modele uygun kuvöz yedek parçaları üreterek medikal sektöre adım attım. Ilerleyen yıllarda ürün portföyümü de genişlettim. Bu başarımın arkasında yıllardan beri gelişen ekibimiz ülkeme katacağım desteğin ve kendime olan inancımın etkisi oldu. 
Pulcuoğlu markası kaç yıldır medikal sektöründe hizmet veriyor ve ne tür ürünler üretmektesiniz ? 1993'den beri medikal sektörün içindeyim, kuvöz yedek parçaları ile sektöre ilk adımını atmıştır ve kısa süre içinde oksijen hood bastıkları üretimini de gerçekleştirmiştir. Son yıllarda ise üretim ağına jinekoloji masaları, algoloji masaları, ventilatör devre tutucu, tıbbi cihaz sehpaları ile ürün portföyünü genişletmiştir. Ayrıca 2019 yılı başlarında ameliyat masası, ameliyat lambası, göz ameliyat masası, radyotoji masası, 2021 yılından itibaren damar bulma cihazı, fototerapi cihazı ve kapnograf cihazı ithalatına başlamıştır. 
Kalite standartlarınız nelerdir? Konu sağlık olunca elbette tüm titizliğimizte ilerliyoruz. Üretimimiz 
dahilinde olan mayo masaları, serum askılıkları, ventilatör devre tutucu gibi ürünlerimiz paslanmaz malzemeterden üretmekteyiz. Bizim için önemli olan insan sağlığı olmakla beraber sağlık çalışanlarımızın da rahat ve kolay kullanımını da dikkate almaktayız. Doktorlarımızta cihazların tasarımı üzerine fikir alışverişi içerisindeyiz. 
Yerli ve milli bir firma/marka olarak ihracat da yapıyorsunuz? Hangi ülkelere hangi ürünleri ihraç ediyorsunuz? 2021 yılında yeni çalışmaya başlayacağı,nıa ülkeler var mı? -Medikal alanında attığımız adımlar yurt içi olarak başlayıp kaliteli hizmet anlayışımız ile büyümemizi sağlamıştır. Oluşturduğumuz güven ve kalite bağlarımızı yurt dışı sağlık sektörüyle de buluşturduk. Ağırlıklı olarak Irak, Suriye, Azerbaycan, Gürcistan ve Kosova ihracat yaptığımız ülkelerin başında geliyor. 2021 itibariyle Pakistan, Nijerya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Mısır, Afganistan ülkeleriyle de çalışmaya baştayacağız. 
AR-GE çalısmalarınızdan ve yatırımlarınızdan bahseder rnisiniz? AR-GE çalışmalarımızı hekimterimizle koordineli bir şekilde devam ettiriyoruz. Onlardan gelen öneriler doğrultusunda üretimini yaptığımız cihazlarda iyileştirme ve geliştirme iştemlerine devam ediyoruz. Bu doğrultuda çeşitli yatırım planlarımız bulunmaktadır. Talep ve istektere göre yeni cihaz üretimleri planlamaktayız. 
Ürün portföyünüze yeni ürünler ekleyecek misiniz? 2021 yılı itibariyle ürün portföyümüze bebek kod yatağı, crash cart, ilaç tedavi arabası, tedli muayene lambası, damar bulma cihazı, kapnograf cihazı, fototerapi cihazı gibi cihazları da ekleyerek portföyümüzü genişletmekteyiz. 
2021 yılı hedefleriniz nelerdir? Öncelikle devam eden pandemi sürecinde hastanelerimizde eksik olan cihazları elimizden geldiğince tamamlamak ilk hedefterimizden. Titizlikle devam eden üretim ağlarımızı genişletmek, ülkemize de katkı sağlayabileceğimiz ihracat ağımızı genişletmek 2021 hedefterimiz arasında yer almaktadır. 


Yorumlar

YorumYap

Lütfen aşağıdaki alanları doldurunuz.

Girilecek rakam : 190286

Lütfen yukarıdaki rakamları yazınız.